  • EMRA43L2H-29.4912MTR
EMRA43L2H-29.4912MTR
advertisement
Manufacturer No:
EMRA43L2H-29.4912MTR
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EMRA43L2H-29.4912MTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMRA43L2H-29.4912MTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Plastic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    29.4912MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    29.4912MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    CMOS
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Output Load
    15 pF