  • EMMA120250-P5P-IC
EMMA120250-P5P-IC
advertisement
Manufacturer No:
EMMA120250-P5P-IC
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EMMA120250-P5P-IC
Package:
Datasheet:
EMMA120250-P5P-IC
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMMA120250-P5P-IC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.662lb 300.28g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    EMMA (30W)
  • Size / Dimension
    4.28Lx2.44W x 1.45 H 108.7mmx62.0mmx36.7mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    36.83mm
  • Length
    108.712mm
  • Width
    61.976mm