  • EMBNC-C-312#
EMBNC-C-312#
advertisement
Manufacturer No:
EMBNC-C-312#
Manufacturer:
Pomona Electronics
HK JDW NO:
632-EMBNC-C-312#
Package:
Datasheet:
Description:
TEST LEAD BNC TO BNC 312"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMBNC-C-312#
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Insulation
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    BNC
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Configuration
    BNC to BNC
  • Cable Type
    RG-58C/U
  • Cable Length
    312.0 7924.80mm
  • Temperature Range
    176°F 80°C