  • EM4970-48#
EM4970-48#
advertisement
Manufacturer No:
EM4970-48#
HK JDW NO:
632-EM4970-48#
Package:
Datasheet:
EM4970-48#
Description:
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 48"
Step5Bar-code shipping tag
EM4970-48#
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2004
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    131°C
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Cable Length
    48.0 1219.20mm
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Temperature Range
    131°F 55°C