  • EM4970-36#
EM4970-36#
advertisement
Manufacturer No:
EM4970-36#
Manufacturer:
Pomona Electronics
HK JDW NO:
632-EM4970-36#
Package:
Datasheet:
Description:
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 36"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EM4970-36#
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Series
    4970
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black and Red
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Configuration
    BNC to Wire Leads
  • Cable Length
    36.0 914.40mm
  • Temperature Range
    131°F 55°C