  • EM25TP-0100-A10
EM25TP-0100-A10
advertisement
Manufacturer No:
EM25TP-0100-A10
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-EM25TP-0100-A10
Package:
Datasheet:
Description:
FLUX FIELD DIRECTIONAL MATERIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EM25TP-0100-A10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
  • Shape
  • Mfr
    3M
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 90°C
  • Series
    EM25TP
  • Type
    Absorbing Tape
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F (21°C)
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Length
  • Width
  • Thickness - Overall
    0.004" (0.10mm)