  • EM15TF-012-4
EM15TF-012-4
advertisement
Manufacturer No:
EM15TF-012-4
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-EM15TF-012-4
Purchasing and Inquiry
EM15TF-012-4 Overview
EM15TF-012-4 Features
Absorbing/Shielding Sheet
EM15TF series
EM15TF-012-4 Applications
There are a lot of 3M EM15TF-012-4 RFI & EMI Materials applications.
  • Power management
  • Security Systems
  • Health and Fitness
  • Digital Remote
  • Medical
  • Secure Payment
  • Internet of Things
  • Fitness
  • Automotive
  • Thermostats
Step5Bar-code shipping tag
EM15TF-012-4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Shape
    Square
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    EM15TF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Absorbing/Shielding Sheet
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Length
    4.921 125.00mm
  • Width
    4.921 125.00mm
  • Thickness - Overall
    0.004 0.12mm