  • ELF-20N015A
ELF-20N015A
advertisement
Manufacturer No:
ELF-20N015A
HK JDW NO:
590-ELF-20N015A
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
ELF-20N015A
Description:
Common Mode Chokes Dual 14mH 1.5A 240mOhm DCR Thru-Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELF-20N015A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Current
    1.5A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    240mOhm Typ
  • Height
    29.9974mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    N
  • Size / Dimension
    0.787Lx1.260W 20.00mmx32.00mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    115°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    21mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    14 mH
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    1.5A
  • Max DC Current
    1.5A