  • ELF-18D650G
ELF-18D650G
advertisement
Manufacturer No:
ELF-18D650G
HK JDW NO:
590-ELF-18D650G
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
ELF-18D650G
Description:
COMMON MODE CHOKE 2.8A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELF-18D650G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    1.8 mH
  • Current
    2.8A
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    62mOhm Typ
  • Height
    34.5948mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    V
  • Size / Dimension
    1.142Lx0.827W 29.00mmx21.00mm