  • ELF-18D417
ELF-18D417
advertisement
Manufacturer No:
ELF-18D417
HK JDW NO:
590-ELF-18D417
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
ELF-18D417
Description:
CMC 18MH 700MA 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELF-18D417
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.945Lx0.984W 24.00mmx25.00mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    18 mH
  • Current
    700mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm Typ
  • Inductance @ Frequency
    18mH @ 1kHz
  • Height
    20.4978mm