  • ELF-17N011A
ELF-17N011A
advertisement
Manufacturer No:
ELF-17N011A
HK JDW NO:
590-ELF-17N011A
Datasheet:
ELF-17N011A
Description:
COMMON MODE CHOKE 1.1A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
ELF-17N011A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Published
    2006
  • Series
    N
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.894W 15.00mmx22.70mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    115°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Inductance
    5.4 mH
  • Current
    1.1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    308mOhm Typ
  • Height
    22.5044mm
  • Width
    15mm