  • EHH1100TS-66.000M
EHH1100TS-66.000M
advertisement
Manufacturer No:
EHH1100TS-66.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EHH1100TS-66.000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EHH1100TS-66.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Metal
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    66MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Frequency
    66MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Oscillator Type
    CMOS
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    10 TTL, 50 pF