  • EH3625ETTS-66.667M
EH3625ETTS-66.667M
advertisement
Manufacturer No:
EH3625ETTS-66.667M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EH3625ETTS-66.667M
Package:
CSMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EH3625ETTS-66.667M
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    66.667MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Pin Count
    4
  • Physical Dimension
    3.2mm x 5.0mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    66.667MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm