  • EH2500ETTS-12.000M
EH2500ETTS-12.000M
advertisement
Manufacturer No:
EH2500ETTS-12.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EH2500ETTS-12.000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EH2500ETTS-12.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Oscillator Type
    CMOS/TTL
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    10 TTL, 50 pF
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    12MHz