  • EFM32ZG210F8-QFN32T
EFM32ZG210F8-QFN32T
advertisement
Manufacturer No:
EFM32ZG210F8-QFN32T
HK JDW NO:
715-EFM32ZG210F8-QFN32T
Description:
8KB 8K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M0+ 32-Bit Microcontroller Zero Gecko Series 32 Pin 24MHz 32-VQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1952
Step5Bar-code shipping tag
EFM32ZG210F8-QFN32T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Pbfree Code
  • Frequency
    24MHz
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Memory Size
    8kB
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.98V~3.8V