  • EFM32TG11B520F128IQ48-AR
EFM32TG11B520F128IQ48-AR
advertisement
Manufacturer No:
EFM32TG11B520F128IQ48-AR
HK JDW NO:
715-EFM32TG11B520F128IQ48-AR
Package:
48-TQFP
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M0+ 32-Bit Microcontroller Tiny Gecko 1 Series 48-TQFP
Quantity:
In Stock : 2444
Step5Bar-code shipping tag
EFM32TG11B520F128IQ48-AR
  • Package / Case
    48-TQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Tiny Gecko 1
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of I/O
    34
  • Speed
    48MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.8V