  • EEH-AZF1E151B
EEH-AZF1E151B
advertisement
Manufacturer No:
EEH-AZF1E151B
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEH-AZF1E151B
Package:
Datasheet:
EEH-AZF1E151B
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 150uF 25VDC 20% (8 X 9.5mm) 3.5mm 0.027 Ohm 800mA 1000h 150°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEH-AZF1E151B
  • Type
    Polymer Hybrid
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC
  • Product Height (mm)
    9.5
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.976
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%