  • EDP125-120-MB2-400
EDP125-120-MB2-400
advertisement
Manufacturer No:
EDP125-120-MB2-400
Manufacturer:
Astrodyne TDI
HK JDW NO:
16964-EDP125-120-MB2-400
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 125W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EDP125-120-MB2-400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.05 lbs (475.00 g)
  • Mfr
    Astrodyne TDI
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 80°C
  • Series
    EDP125 (125W)
  • Size / Dimension
    6.00" L x 2.48" W x 1.50" H (152.4mm x 63.0mm x 38.0mm)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    125 W
  • Approval Agency
    CB, CE, cTUVus, FCC, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
  • Current - Output (Max)
    10.4A
  • Voltage - Input
    80 ~ 264 VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    32" (812.8mm)
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    210mW (Max)