  • EDM2CFIMX6S10R512NI4GL2C
EDM2CFIMX6S10R512NI4GL2C
advertisement
Manufacturer No:
EDM2CFIMX6S10R512NI4GL2C
Manufacturer:
TechNexion
HK JDW NO:
780-EDM2CFIMX6S10R512NI4GL2C
Package:
Datasheet:
Description:
System-On-Modules - SOM EDM2 SOM ARM CTX A9 iMX6 SOLO 1GHz 512MB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EDM2CFIMX6S10R512NI4GL2C
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    EDM2
  • Size / Dimension
    3.23 x 2.36 82mmx60mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    1GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, GPIO, I2C, I2S, SPI, UART, USB
  • Memory Size
    512MB
  • Speed
    1.0GHz