  • ED101-1.25-7M0
ED101-1.25-7M0
advertisement
Manufacturer No:
ED101-1.25-7M0
HK JDW NO:
694-ED101-1.25-7M0
Step5Bar-code shipping tag
ED101-1.25-7M0
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ED101
  • Size / Dimension
    0.945" L x 0.563" W (24.00mm x 14.30mm)
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm (Typ)
  • Current Rating (Max)
    1.25A
  • Inductance @ Frequency
    7 mH @ 10 kHz
  • Voltage Rating - AC
    300V
  • Height (Max)
    0.610" (15.50mm)