  • ECXV-P37C2M-125.000
ECXV-P37C2M-125.000
advertisement
Manufacturer No:
ECXV-P37C2M-125.000
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECXV-P37C2M-125.000
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECXV-P37C2M-125.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ECSpressCON™ ECXV-P
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    0.25ns
  • Fall Time-Max
    0.25ns
  • Symmetry-Max
    48/52%
  • Control Voltage-Max
    3V
  • Control Voltage-Min
    0.3V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±90ppm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm