  • ECX-P22BN-18.432
ECX-P22BN-18.432
advertisement
Manufacturer No:
ECX-P22BN-18.432
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECX-P22BN-18.432
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECX-P22BN-18.432
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECX-P22BN-18.432
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    48mA
  • Max Supply Current
    48mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-P
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm