  • ECX-L27CM-48.000
ECX-L27CM-48.000
advertisement
Manufacturer No:
ECX-L27CM-48.000
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECX-L27CM-48.000
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECX-L27CM-48.000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECX-L27CM-48.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-L
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Max Supply Current
    18mA
  • Height
    1.7018mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm