  • ECWF2W474KAQ
ECWF2W474KAQ
advertisement
Manufacturer No:
ECWF2W474KAQ
HK JDW NO:
590-ECWF2W474KAQ
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 450V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECWF2W474KAQ
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    8.7mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5134
  • Voltage
    450V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    15mm
  • Length
    18mm
  • Width
    10.5mm