  • ECW-U2154KCV
ECW-U2154KCV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U2154KCV
HK JDW NO:
590-ECW-U2154KCV
Package:
2825 (7163 Metric)
Datasheet:
ECW-U2154KCV
Description:
ECW-U(C) 0.15μF Film Capacitor ±10% 2825 (7163 Metric) Solder Pads 250V-DC 250V-AC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Quantity:
In Stock : 37
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U2154KCV
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    2825 (7163 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2000
  • Series
    ECW-U(C)
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    6.3mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    7163
    FILM CAPACITOR
  • Insulation Resistance
    3GOhm
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm