  • ECW-U1H682JB5
ECW-U1H682JB5
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U1H682JB5
HK JDW NO:
590-ECW-U1H682JB5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECW-U1H682JB5
Description:
ECW-U(B) 6800pF Film Capacitor ±5% 1206 (3216 Metric) Solder Pads 50V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U1H682JB5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ECW-U(B)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm