  • ECW-U1C184JC9
ECW-U1C184JC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U1C184JC9
HK JDW NO:
590-ECW-U1C184JC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ECW-U1C184JC9
Description:
ECW-U(C) 0.18μF Film Capacitor ±5% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 16V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Quantity:
In Stock : 1478
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U1C184JC9
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    3.3mm
  • Case Code (Metric)
    4833
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Length
    4.8mm