  • ECW-HA3C752HB
ECW-HA3C752HB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C752HB
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C752HB
Datasheet:
ECW-HA3C752HB
Description:
ECW-H(A) 7500pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C752HB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.256W 17.80mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    7500pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    6.5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7026
  • Height
    17.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.685 17.40mm
  • Length
    17.8mm