  • ECW-HA3C512JB
ECW-HA3C512JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C512JB
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C512JB
Datasheet:
ECW-HA3C512JB
Description:
ECW-H(A) 5100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C512JB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.260W 17.80mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    5100pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    6.6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7026
  • Height
    14.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.567 14.40mm
  • Length
    17.8mm