  • ECW-HA3C362H4
ECW-HA3C362H4
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C362H4
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C362H4
Datasheet:
ECW-HA3C362H4
Description:
ECW-H(A) 3600pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 655
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C362H4
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.224W 17.80mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    3600pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Depth
    5.7mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7022
  • Height
    13.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    17.8mm