  • ECW-HA3C222HB
ECW-HA3C222HB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C222HB
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C222HB
Package:
Radial
Datasheet:
ECW-HA3C222HB
Description:
ECW-H(A) 2200pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2510
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C222HB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7026
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    17.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECW-H(A)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.264W 17.80mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    6.7mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm