  • ECW-HA3C183JQ
ECW-HA3C183JQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C183JQ
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C183JQ
Datasheet:
ECW-HA3C183JQ
Description:
ECW-H(A) 0.018μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C183JQ
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.323W 20.60mmx8.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    8.2mm
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    8132
  • Height
    21.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.831 21.10mm
  • Length
    20.6mm