  • ECW-HA3C152HQ
ECW-HA3C152HQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C152HQ
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C152HQ
Datasheet:
ECW-HA3C152HQ
Description:
ECW-H(A) 1500pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2616
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C152HQ
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.232W 17.80mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±3%
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    5.9mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7023
  • Height
    13.7mm
  • Height Seated (Max)
    13.6906mm
  • Length
    17.8mm