  • ECW-H8113HVB
ECW-H8113HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8113HVB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-H8113HVB
Description:
ECW-H(V) 11nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8113HVB
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECW-H(V)
  • Tolerance
    3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    11nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Size Code
    7124
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm