  • ECW-H20752RHV
ECW-H20752RHV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H20752RHV
HK JDW NO:
590-ECW-H20752RHV
Datasheet:
ECW-H20752RHV
Description:
ECW-H(V) 7500pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 2kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H20752RHV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.374W 23.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    7500pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    9.5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    9137
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm