  • ECW-H20622RJV
ECW-H20622RJV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H20622RJV
HK JDW NO:
590-ECW-H20622RJV
Datasheet:
ECW-H20622RJV
Description:
ECW-H(V) 6200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H20622RJV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.315W 23.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    6200pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    9132
  • Height
    21.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm
  • Length
    23mm
  • Width
    8mm