  • ECW-H20332RHV
ECW-H20332RHV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H20332RHV
HK JDW NO:
590-ECW-H20332RHV
Datasheet:
ECW-H20332RHV
Description:
ECW-H(V) 3300pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 2kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H20332RHV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7133
  • Height
    20.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm