  • ECW-H20332JVB
ECW-H20332JVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H20332JVB
HK JDW NO:
590-ECW-H20332JVB
Datasheet:
ECW-H20332JVB
Description:
ECW-H(V) 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H20332JVB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7133
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm