  • ECW-H12912JV
ECW-H12912JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12912JV
HK JDW NO:
590-ECW-H12912JV
Datasheet:
ECW-H12912JV
Description:
ECW-H(V) 9100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12912JV
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ECW-H(V)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    9100pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    7130
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.5mm