  • ECW-H12333HV
ECW-H12333HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12333HV
HK JDW NO:
590-ECW-H12333HV
Datasheet:
ECW-H12333HV
Description:
ECW-H(V) 0.033μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12333HV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.394W 23.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    9139
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    23mm
  • Width
    10mm