  • ECW-H12203JV
ECW-H12203JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12203JV
HK JDW NO:
590-ECW-H12203JV
Description:
ECW-H(V) 0.02μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12203JV
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.02μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    23.0124mm
  • Width
    8.001mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.315W 23.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C