  • ECW-H12183JV
ECW-H12183JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12183JV
HK JDW NO:
590-ECW-H12183JV
Description:
ECW-H(V) 0.018μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 918
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12183JV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.295W 23.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Lead Pitch
    20mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    9130
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Width
    7.5mm