  • ECW-H10432HVB
ECW-H10432HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10432HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H10432HVB
Datasheet:
ECW-H10432HVB
Description:
ECW-H(V) 4300pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10432HVB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 1500
  • HTS Code
  • Capacitance
    4300pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7124
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm