  • ECW-H10302HV
ECW-H10302HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10302HV
HK JDW NO:
590-ECW-H10302HV
Description:
ECW-H(V) 3000pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 119
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10302HV
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7130
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    3000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm