  • ECW-H10273HV
ECW-H10273HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10273HV
HK JDW NO:
590-ECW-H10273HV
Description:
ECW-H(V) 0.027μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10273HV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.354W 18.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7135
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9mm