  • ECW-H10182RJV
ECW-H10182RJV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10182RJV
HK JDW NO:
590-ECW-H10182RJV
Datasheet:
ECW-H10182RJV
Description:
ECW-H(V) 1800pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10182RJV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7128
  • Height
    19mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm