  • ECW-H10133RHV
ECW-H10133RHV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10133RHV
HK JDW NO:
590-ECW-H10133RHV
Datasheet:
ECW-H10133RHV
Description:
ECW-H(V) 0.013μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10133RHV
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7128
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.013μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV