  • ECW-H10132HVB
ECW-H10132HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10132HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H10132HVB
Datasheet:
ECW-H10132HVB
Description:
ECW-H(V) 1300pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10132HVB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.256W 18.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±3%
    High Frequency, Switching
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 1500
  • HTS Code
  • Capacitance
    1300pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7126
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6.5mm