  • ECW-FG60565JA
ECW-FG60565JA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FG60565JA
HK JDW NO:
590-ECW-FG60565JA
Description:
CAP FILM 5.6UF 600VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FG60565JA
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 110°C
  • Size / Dimension
    1.240" L x 0.472" W (31.50mm x 12.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    5.6 μF
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    600V