  • ECW-FG2J155K
ECW-FG2J155K
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FG2J155K
HK JDW NO:
590-ECW-FG2J155K
Datasheet:
ECW-FG2J155K
Description:
ECWFG 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 676
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FG2J155K
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.413W 31.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm